Reference

Reference od našich zákazníků

SOLITERA spol. s r.o.

Roman Šantora
Vedoucí provozu Energetická štěpka

Žlutice

Společnost SOLITERA spol. s.r.o. vsadila na výkon a kvalitu štěpkovačů JENZ

Firma SOLITERA spol. s r. o. byla založena 2. 12. 1991 s cílem poskytovat komplexní služby pro majitele lesů s celorepublikovou působností. Průměrný objem těžeb v uplynulých letech činil cca. 350.000 m3 ročně. V současné době provozuje 10 harvestorových uzlů, na které navazuje výroba energetické štěpky z těžebních zbytků z mýtních těžeb a z probírek.

Od roku 2004 se intenzivně zabývají zpracováním lesní biomasy. V současné době provozuje 10 vyvážecích souprav a vyvážecích traktorů pro vyvážení těžebních zbytků v objemu 450-500 tisíc prm/rok, na které navazují dva vlastní štěpkovací uzly (štěpkovač JENZ 582 + UKT Valtra + 3x nákladní auta Mann) s výrobou hnědé a zelené štěpky v ročním objemu 280 tisíc prm, tj. 90 tisíc tun (140 tisíc prm, 45 tisíc tun/rok/1 uzel). Tím se řadí k největším dodavatelům nejen v západočeském regionu, ale i v celé ČR.

Ke značce JENZ jsme se dostali až po prvních negativních zkušenostech s provozováním malých i velkých méně výkonných štěpkovačů konkurenčních výrobců. Nedařilo se nám nastavit logistiku přípravy klestu, štěpkování pomocí dvou malých a jednoho velkého štěpkovače a odvozu do teplárny. Při hledání nové alternativy (5-6 variant) s námi začal spolupracovat i pan Kranich z akciové společnosti Karlow-Karlshof (autorizovaný prodejce společnosti JENZ), který jako jeden z mála dealerů, dokázal reálně nabízet konkrétní stroj přesně podle našich potřeb, s reálnými čísly provozních nákladů v normálním lesnickém provozu (spotřeba PHM, olejů, nožů, opotřebení dílů vztažené k mth). Přizval ke spolupráci i odborníka přímo od německého výrobce JENZ, který nám pomáhal konzultacemi při sestavování výsledného uzlu. V roce 2010 jsme pořídili první štěpkovač JENZ 582 a v roce 2011 druhý. Náklady na náhradní díly se při stejném objemu zpracovaných těžebních zbytků nezměnily, ale výkon se 5x zvýšil.

Oboustranná komunikace trvá dodnes. My poskytujeme informace o dosahovaných výkonech (průměrný výkon 12.000 prm/měsíčně, tj 6-8 nákladních automobilů/den, tj. cca 500 prm/denně patří k nejlepším výkonům v Evropě), spolupracujeme i na vývoji a testování různých dílů. I když máme vlastní šikovné servisní techniky, využíváme autorizovaný servis Karlow-Karlshof i kvalitní originální náhradní díly JENZ. Součástí prodeje nového stroje je zaškolení obsluhy.

Značka JENZ je ve srovnání s konkurencí o třídu dražší, ale investice se vyplatí díky vyššímu výkonu a kvalitě zpracování všech komponentů stroje.

Roman Šantora


BIOPALIVA a.s.

Mgr. Roman Krajči
Prokurista

Dubnica nad Váhom

Společnost BIOPALIVA a.s. si vybrala německého výrobce JENZ, který je etablovanou společností s kvalitními stroji pro zpracování biomasy

Společnost BIOPALIVA , a.s. byla založena na Slovensku v lednu 2007 s cílem zajistit výrobu a dodávku ekologického paliva z obnovitelných zdrojů pro výrobce tepelné a elektrické energie. Hlavní činností společnosti je výroba paliva z organických produktů - zejména výroba energetické dřevní štěpky. Pro tento účel zpracováváme dřevní hmotu, která již není jinak efektivně využitelná. Zpracováváme zejména odpadní dřevo z lesních přejímek, z čištění vodních toků, z pilařské výroby, atd. V současnosti zajišťujeme dodávku dřevní štěpky zejména pro výrobce tepla v ročním objemu cca 50.000 tun. K dnešnímu dni máme cca 80 dodavatelů dřevní hmoty.

Při výběru značky jsme se rozhodli pro německou společnost JENZ, která je etablovanou společností na trhu s kvalitními stroji pro zpracování dřevní hmoty. V našem strojovém parku naleznete mobilní štěpkovač JENZ HEM 561 - DL a dva automobilové Chippertrucky HEM 581 R a HEM 582 R. Pro všechny stroje je smluvně zajištěno celoroční využití.

Pro nákup i záruční a pozáruční servis jsme zvolili společnost Karlow-Karlshof, a.s. Spolupráce je bezproblémová a i nadále využíváme odborné poradenství a poskytujeme informace pro zpětnou vazbu ke společnosti JENZ. Zásadně používáme originální náhradní díly.

Roman Krajči